Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА
  • Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА
  • Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА
  • Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА
  • Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА
  • Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА

Пластифицирана хартија за пакување храна - ЗДРАВА ХРАНА

92 ден.
без ДДВ: 78 ден.

1000 или повеќе 85 ден.

Шифра на производ: 83
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Овај производ има минимална количина од 20

Пластифицирана хартија за пакување храна, изработена со ламинација на премачкана хартија 55-60 гр/м2 и ХДПЕ филм 5 микрони.

Димензијата е 35 х 50 см, пакување по 10 килограми во хартиена / картонска амбалажа. Дадените цени се за 1 КГ

Дополнителни димензии изработуваме по порачка. Минимална порачка за пластифицирана хартија со лого е 300 кг  / Рок на изработка / испорака 5-7 дена.

Сите материјали кои се користат во изработката на овој производ ( хартија, фолија, лепак, боја) како и финалниот производ се одобрени од Агенција за храна и ветеринарство на Република Македонија на РМ и ги исполнуваат условите за безбедност и контакт со храна.

* Останатите прикажани фотографии се само пример за изгледот на производот,  понудата се однесува на МОТИВОТ ЗДРАВА ХРАНА.

Хартијата е одобрена за за директен контакт со храна, најчеста примена има во месната индустрија, кондиторската индустрија и прехрабената. Се препорачува за пакување свежо меси и сувомеснати производи, сирење, риба како и збирно пакување на брза храна - сендвичи. Фолијата обезбедува 100%-на непропустиливост на течностите а купениот производ можете директно со хартијата да го ставете во ладилникот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Паперпоинт е првиот македонски специјализиран веб шопинг центар наменет претежно за деловни корисници во Македонија. Е-продавницата содржи разни категории од производи од хартија, материјали за пакување, самолепливи етикети, лепливи траки, хартиени кеси, термални фискални ролни и сл., може да се прошетате и да го разгледате она што Вам Ви е потребно или Ви се допаѓа.

повеќе..

Контакт

  • +389 2 2467 522
  • +389 2 2467 523
  • orders@ba.mk

Facebook

PAPERPOINT © 2024. UKION SHOPS