Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ
  • Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ
  • Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ
  • Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ
  • Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ
  • Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ

Алуминиумски кеси за топла храна - ТЕРМО КЕСИ

4 ден.
без ДДВ: 3 ден.
Шифра на производ: 65
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Одберете димензија на кесата ( Шир х Фалта х Вис):
Вашето лого во::
Испратете го вашето лого ( *.cdr; *.ai; *.psd; *.tif; *.pdf).:
Внесете забелешки :

Алуминиумски кеси од комплексна триплекс амбалажа добиена со ламинирање на Бела крафт хартија ( 60 гр/м2) + Алуминиумска фолија (10 микрони) + ХДПЕ филм ( 25 микрони) наменета за презервирање на топлината на храната. Термо кесите имаат можност храната на температура 90о Целзиусови да ја задржат топла во период од 60 минути. Кесите се со разни димензии ( Шир. х Фалта х Висина).

Пакување по 250 парчиња во картонска амбалажа.  Дадената цена се однесува на пакет со 250 кеси.

Можете сами да си одберете посакувана димензија според дадените ( Мали 4 ден/ ком , Средни 5 ден/ком и Големи 6 ден/ком)

Дополнителни димензии изработуваме по порачка.  ---    Минимална порачка за кеси со лого е 200 кг . ---    Рок на изработка / испорака 5-7 дена.

Сите производи имаат одобрение издадено од Агенција за храна и ветеринарство на Република Македонија за употреба на пазарот во РМ и ги исполнуваат условите за безбедност и контакт со храна.

* Прикажаните фотографии се само пример за дизајни на кеси, понудата се однесува на бланко непечатени кеси доколку не е одбрана варијантата (  Кеса со **ЛОГО** )  Припремите можете да ги пратете и на нашата е-маил адреса shop@paperpoint.mk:

-Алуминиумска комплексна хартија - триплекс е хартија која е составена со ламинирање на слој хартија( 60 гр/м2) + слој алуминиумска фолија ( 9 -микрони) + ХДПЕ  фолија ( 25 микрони), вкупната специфична тежина на материјалот е 130 гр/м2.  Термо кесите се наменети да ја презервираат топлината на производите по принципот термос ефект. Максималната температура на производот не треба да помине  120о Целзиусови а ако е правилно затворена, храната ке остане топла и до 90 минути. Практична при пакување на жешки и мрсни производи која максимално ја задржува температурата на храната. Погодна е за  Печено месо, Скара, Печено пиле, Сендвичи и течности.

** Напомена - Течностите неможе да се стават директно во кесите поради капиларно пропуштање на споевите и рабовите на кесите. Течностите треба претходно да бидат во соодветна непропустлива амбалажа.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Паперпоинт е првиот македонски специјализиран веб шопинг центар наменет претежно за деловни корисници во Македонија. Е-продавницата содржи разни категории од производи од хартија, материјали за пакување, самолепливи етикети, лепливи траки, хартиени кеси, термални фискални ролни и сл., може да се прошетате и да го разгледате она што Вам Ви е потребно или Ви се допаѓа.

повеќе..

Контакт

  • +389 2 2467 522
  • +389 2 2467 523
  • orders@ba.mk

Facebook

PAPERPOINT © 2024. UKION SHOPS