Хартиени " Џеб " кеси за брза храна - Сендвич кеси
  • Хартиени " Џеб " кеси за брза храна - Сендвич кеси
  • Хартиени " Џеб " кеси за брза храна - Сендвич кеси

Хартиени " Џеб " кеси за брза храна - Сендвич кеси

92 ден.
без ДДВ: 78 ден.
Шифра на производ: 64
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Овај производ има минимална количина од 20

Расположливи опции

* Одберете димензија на кесата ( Шир х Вис):
Вашето лого во :
* Одберете материјал за кесите:
Испратете го вашето лого ( *.cdr; *.ai; *.psd; *.tif; *.pdf).:
Внесете забелешки :

Хартиени кеси со  " L " форма на отворен плик со разни димензии ( Ширина х Висина) изработени на хартија по ваш избор.

Пакување по 5 килограми во пакет.  Дадените цени се во килограми.

Можете сами да си одберете димензија и материјал од предложените типови.

Дополнителни димензии изработуваме по порачка.  

Минимална порачка за кеси со лого е 200 кг 

Рок на изработка / испорака 5-7 дена.

Сите производи имаат одобрение издадено од Агенција за храна и ветеринарство на Република Македонија за употреба на пазарот во РМ и ги исполнуваат условите за безбедност и контакт со храна.

* Прикажаните фотографии се само пример за дизајни на кеси, понудата се однесува на бланко непечатени кеси доколку не е одбрана варијантата (  Кеса со **ЛОГО** )  Припремите можете да ги пратете и на нашата е-маил адреса shop@paperpoint.mk:

Краток опис на материјалите:

- Премачкана хартија или глазирана хартија е хартија на која површината и е третирана низ група на валци со цел да се добие гладок и сјаен изглед.

-Крафт хартија - натрон се добива од хемиски обработена целулоза по сулфатна постапка, на истата со додавање на белила се добива белената крафт хартија.

-Пергаминот е хартија добиена од механичка целулоза со процес на суперкалендрација и адитиви низ група на валци со цел да за затвори и пополни структурата на хартијата со тоа се прави хартијата отпорна на мрснотии.  

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Паперпоинт е првиот македонски специјализиран веб шопинг центар наменет претежно за деловни корисници во Македонија. Е-продавницата содржи разни категории од производи од хартија, материјали за пакување, самолепливи етикети, лепливи траки, хартиени кеси, термални фискални ролни и сл., може да се прошетате и да го разгледате она што Вам Ви е потребно или Ви се допаѓа.

повеќе..

Контакт

  • +389 2 2467 522
  • +389 2 2467 523
  • orders@ba.mk

Facebook

PAPERPOINT © 2024. UKION SHOPS