Ролни за заштита при молерисување 80 см - Молер ролни
  • Ролни за заштита при молерисување 80 см - Молер ролни
  • Ролни за заштита при молерисување 80 см - Молер ролни

Ролни за заштита при молерисување 80 см - Молер ролни

1.200 ден.
без ДДВ: 1.017 ден.

10 или повеќе 1.050 ден.

Шифра на производ: 81
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Хартија во ролна наменета за заштита и изолирање на подовите при молерисување, изведување на градежни работи, фарбање и сл.

Хартијата има заштитна бариера од полиетиленски филм која ја штити подлогата од несакано истурање на течности, бои и разредувачи. Ролните се со по околу 100 м2 а материјалот е со специфична тежина од 150 гр/м2 што штити и од лесни механички оштетувања на подлогата.

Ролните се со димензии од 80см и тежината е прилагодена на +-15 кг со тоа што е практична за манипулација.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Паперпоинт е првиот македонски специјализиран веб шопинг центар наменет претежно за деловни корисници во Македонија. Е-продавницата содржи разни категории од производи од хартија, материјали за пакување, самолепливи етикети, лепливи траки, хартиени кеси, термални фискални ролни и сл., може да се прошетате и да го разгледате она што Вам Ви е потребно или Ви се допаѓа.

повеќе..

Контакт

  • +389 2 2467 522
  • +389 2 2467 523
  • orders@ba.mk

Facebook

PAPERPOINT © 2024. UKION SHOPS